• Co jsou strie

Sdílet článek.

Co jsou to strie a jak se jich zbavit

Co jsou to strie?

Kůže má tři vrstvy: epidermis, dermis a hypodermis (nebo subkutánní vrstvu). Strie se tvoří ve střední vrstvě – dermis – kvůli náhlému protažení pokožky. Vypadají jako dlouhé, úzké linie (někdy hladké, někdy zarovnané), které jsou obvykle tmavě červené nebo fialové, když se poprvé utvoří, a poté na sebe berou odstín lehce světlejší než tón pokožky. Dobrou zprávou je, že strie nepředstavují žádné zdravotní rizika.

Anatomie kůže

Kdo má stirie?

Strie jsou nejčastější u žen. Rychlý nárůst tělesné hmotnosti je hlavní příčinou, takže není náhoda, že těhotné ženy obvykle mají na bříšku strie. Ženy, které procházejí pubertou, mohou také vidět strie v blízkosti prsou, stehen, boků a bříška. Strie se mohou často objevit na horních ramenech a dolní části zad. Muži, kteří v krátké době získávají hodně váhy, se mohou se striemi také setkat.

Co způsobuje strie?

Kromě rychlého přírůstku hmotnosti existují další faktory, které mohou zvýšit Vaše riziko rozvoje strií. Kortikosteroidní krémy mohou například ovlivňovat pokožku, snižovat hladiny kolagenu a ztenčovat pokožku, pokud nejsou řádně používány, takže je více citlivá na zjizvení. (Strie je forma jizvení.) Rychlá ztráta hmotnosti může také způsobit příznaky.

Jak strie vznikají?

Když se pokožka neustále roztahuje a nedáte jí čas odpočinout, dermis (střední vrstva) se roztrhá, což vede k zjizvení pod povrchem kůže. Strie mohou zmizet po dobu šesti až dvanácti měsíců, ale mohou zůstat viditelné v případě, že na pokožka postrádá kolagen. Zatímco strie nezpůsobují žádné zdravotní problémy, mohou poznamenat sebevědomí a způsobit úzkost, což může mít vliv na kvalitu Vašeho života.

Top ošetření strií

Vitamín E, tretinoin, krémy Retin-A a silikonový gel pomáhají zvýšit sílu dermis tím, že obnoví kolagen, chrání pokožku před stresem. Alternativně působí mikrodermabraze zvnějšku, pomocí krystalů a odsávání jemně odstraňuje mrtvou pokožku z epidermis (povrchová vrstva), stimuluje nový růst kůže a snižuje viditelnost strií.

U pozdních stadií jsou ošetření NanoFractional Radio Frequency (RF) účinným způsobem, jak snížit výskyt poškození kůže. Tato technologie obnovy pokožky pomáhá zlepšit strukturu pokožky tím, že dodává tepelnou energii skrze povrch kůže pomocí drobných kolíků. Tento proces vytváří mikrodermální rány, které vyzývají tělo k zahájení přirozeného procesu hojení, k opravě pokožky a ke snížení viditelnosti strií. Léčba je mnohem pohodlnější než standardní chemické peelingy nebo lasery a vyžaduje velmi minimální dobu zotavení.

Sdílet článek.

2018-08-08T15:10:26+00:00
shares