Sdílet článek.

Tipy proti stárnutí pokožky podle Dekády: 40., 50., a dale

Nikdy nejste příliš “starý” nebo “vrásčitý”, abyste začali režim péče o pleť proti stárnutí. Ve skutečnosti může být péče o pokožku proti stárnutí důležitější než kdykoli předtím, když se projeví vrásky, nebo se ztrácí elasticita. Jelikož hladina produkce přírodního kolagenu pokožky klesá o přibližně 1% ročně počínaje věkem 25 let, péče o pokožku proti stárnutí v našich pozdějších letech určitě nezabrání každé malé vrásce. Mělo by se však přistupovat jako k tomu, aby pomohla podpořit a podpořit zdravou obnovu buněk a zabránit tak dalším škodám. Jinými slovy, péče o pleť proti stárnutí je vše od ošetření pokožky na trochu TLC v každém věku, i když kůže dosáhla svého vrcholu více než před deseti lety.

V první části této série péče o pokožku proti stárnutí jsme nabídli tipy na prevenci předčasných známek stárnutí ve věku od 20 let do 30 let. Zde se zaměřujeme na tipy proti stárnutí, abyste předešli poškození a podpořily zdraví pokožky ve vašich 40., 50. a dalších letech.

Tipy proti stárnutí pro vaše 40

Během 40. let hladiny kolagenu a elastinu nadále klesají a obnovení buněk je mnohem pomaleji. V této době se ukazují skvrny, suchá a nerovná textura pokožky a kumulativní účinky poškození sluncem. (I když se vám podařilo nosit opalovací krém denně, jak byste měli, ne bezpečné lenošit na slunci celé hodiny.)

Zatímco doporučujeme uvolnit se do retinoidního rutiny ve vašem 30-tých letech, pokud stále berete nízkokoncentrované, bezkonkurenční retinolové sérum, nyní je čas, abyste přešli na tretinoinové sérum. Obraťte se na dermatologa, abyste získali doporučení o tom, jaká koncentrace a specifický produkt péče o pleť může být pro vaši pokožku ten správný.

Zatímco jste tam, zvažte vybavení celé péče o pleť s posilovačem proti stárnutí. Tyto produkty nabízejí pomocnou ruku na podporu pokračující produkce kolagenu a zlepšení obnovy buněk, protože schopnost kůže to udělat při jejím přirozeném poklesu.

Chcete-li zlepšit suchou nebo nerovnou strukturu pokožky, rozhodněte se pro chemický exfoliační prostředek, ideálně s obsahem alfa-hydroxy kyseliny (AHA). AHA zlepšuje vzhled vrásek a podporuje tvorbu kolagenu a zároveň pomáhá sbírat odumřelé kožní buňky a vyhlazovat strukturu při přípravě na obnovu krémů proti stárnutí. Jednou z důležitých poznámek je vyhradit exfoliaci pro vaši večerní rutinu proti stárnutí, protože AHA zvyšuje fotosenzitivitu pokožky. Jako každodenní čistící prostředek vyhledejte krémovou texturu, která je na ráno šetrná na pokožku a pokračujte s vaším retinoidním sérem, hydratačním prostředkem bohatým na antioxidanty a potom s vyšší ochranou proti slunečnímu záření po celý den. Při pokožce, která začíná v tomto věku být tenká, tyto kroky pomohou zlepšit vlhkost a strukturu a zároveň zabránit dalšímu poškození sluncem.

Pro zvýšenou podporu při odstraňování skvrn pokožky nebo odstraňování skvrn, můžete udělat trik přizpůsobení série fotofaciálnych ošetření Intenznym pulsním světlem (IPL) nebo ošetření povrchovou pokožky pomocí radiofrekvence (RF). Fotofaciálna léčba využívá technologii IPL na cílení pigmentace v kůži a rozdělení kapsií melaninu na rovnoměrnější tóny. Léčba pokožky je nejlepší na léčbu texturní nepravidelností, jako jsou jizvy nebo rosacea. Využívají drobné kolíky, dodávají RF energii hluboko pod povrch pokožky, vytvářejí malé mikrodermálne rány a zároveň podněcují k vyhlazování a opravě přirozeného léčebného cyklu pokožky. Oba způsoby léčby jsou také možnosti léčby jemných linek a vrásek.

Tipy proti stárnutí pro vaše 50. roky a později

V 50. letech se hlubší vrásky a dramatičtější ztráta objemu pokožky stanou mnohem jasněji. Příčinou je menopauza a přirozený cyklus stárnutí kůže, jak se zpomaluje výměna buněk, přirozené struktury kůže se začnou zhoršovat. Místo toho, abyste zahodili svůj nástroj proti stárnutí a nechali vrásky přijít, je čas zaměřit se na prevenci před poškozením a podporu výroby kolagenu a elastinu.

Pro prevenci poškození, nošení opalovacích krémů každý den není něčím kompromisním. Každé malé množství slunečního záření může způsobit viditelné poškození struktury kůže, které v tomto věku trvá ještě déle, aby se zahojilo (pokud se to vůbec dokáže), tak vytáhněte opalovací krém a nikdy ho nezapomeňte použít.

Abychom přidali do seznamu, menopauza může také způsobit zmatek na produkci kožního mazu a způsobit výskyt akné u dospělých, protože hormony se mění. Podobně jako tehdy, když jste měli 20, jsou ideální léčby, které snižují výskyt současných výrůstků a brání budoucím. Vybírejte lokální ošetření nebo IPL léčbu akné, nikoli nanášet kyselinu zapojující vlhkost v každém kroku rutiny péče o pokožku. Spárujte tato ošetření s krémovým, jemným čisticím prostředkem a silnějším zvlhčujícím prostředkem plným výživných vlastností a antioxidantů jako je niacinamid a vitamíny B a E.

Existuje také mnoho neinvazivních možností léčby. Plniva mohou pomoci dočasně obnovit ztracený objem, zatímco přizpůsobené ošetření na zmírnění vrásek pomohou zvýšit hladiny kolagenu a elastinu. S využitím pokročilých technologií rádiových frekvencí tato ošetření vytvářejí teplo hluboko pod povrchem pokožky, aby stimulovaly produkci kolagenu a začali přirozený léčebný cyklus a podporovaly obnovu buněk pro jemnější a mladší pokožku.

Pokud chcete získat více informací o redukci vrásek v boji proti stárnutí, IPL redukcí akné, obnovení pokožky nebo alternativních neinvazivních lécích proti stárnutí, které poskytnou vaší stárnoucí pokožce potřebnou podporu, kontaktujte autorizovaného ošetřujícího profesionála v blízkosti použitím vyhledávacího pole níže.

Sdílet článek.

2018-09-07T09:50:20+00:00
shares